Drukarka atramentowa Drukarka laserowa Drukarki

Szybkość druku… Czy jest ważna?

Przymierzając się do tego, aby kupić nową drukarkę zazwyczaj robimy najpierw rozeznanie i zwracamy szczególną uwagę na różne parametry techniczne urządzenia. Mają one bowiem wpływ na jakość wydruku oraz cenę drukarki… Jeden model od drugiego potrafi się różnić bardzo mocno, a to co może być inne w poszczególnych urządzeniach, to między innego szybkość wydruku. Czy powinniśmy zwracać na to uwagę kupując drukarkę? Wszystko tak naprawdę zależy od tego, jak dużo drukujemy. Jeżeli urządzenie ma nam służyć do celów domowych i sporadycznego drukowania tekstów, to szybkość wydruku nie powinna zaprzątać nam głowy, bo nie jest ona zbyt istotna. O wiele bardziej ważna jest ona wtedy, gdy drukarka trafia do biura i każdego dnia drukuje kilkadziesiąt, a czasami nawet setki stron.

Laserowa czy atramentowa – która drukarka szybciej drukuje?


Jeżeli chodzi o szybkość wydruku, to z reguły szybsze są drukarki laserowe, które w krótkim czasie są w stanie wydrukować zarówno czysty tekst, jak i grafiki czy zdjęcia. A jak radzą sobie drukarki atramentowe? O ile z dokumentami tekstowymi bardzo dobrze, o tyle w przypadku grafiki szybkość wydruku w znaczącym stopniu zwalnia.

Szybkość wydruku – oznaczenia


Producenci na swoich urządzeniach umieszczają informację, ile stron można wydrukować na minutę. Przy czym zazwyczaj liczba ta odnosi się do druku w najszybszym trybie, a ten może być nieco gorszy jakościowo… Do użytku domowego, kiedy drukujemy mało i sporadycznie, wystarczy nam drukarka, która na minutę drukuje od 4 do 10 stron. W przypadku niewielkich firm parametry te powinny wynosić od 10 do 30 stron na minutę, co pozwoli na sprawny wydruk dokumentacji. Z kolei w dużych firmach, gdzie każdego dnia drukuje się niezliczoną ilość stron, urządzenie musi być bardziej wydajne. Najlepiej sprawdzi się takie, które jest w stanie wydrukować w ciągu minut powyżej 40 stron.

Dowiedz się więcej  – normy wydajności druku stron!

You may also like...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *